ATTENTION the prices of a part of the assortment are not current. The stated delivery date is only indicative and depends on the current production capacities of subcontractors and the availability of materials.

Danko Vincent
3.3.2024
Odkaz na produkt

Máme za sebou druhou sezonu s kamny firmy LS se spodním spalováním a musím říct, že předčila všechna naše očekávání. Vytopit náš starý kamenný dům s velkými místnostmi byl vždy problém. S plynem bychom se nedoplatili, proto jsme zůstávali vždy u tuhých paliv. Když došlo předloni na výměnu krbových kamen, rozhodovali jsme se mezi tepelným čerpadlem a pyrolýzou. Oboje byla velká investice. Zvolili jsme kamna a nelitujeme. Výkon je super, zatopíme a za chvíli je teplo i v zadních pokojích, popelník vynášíme minimálně, spalují skvěle. Navíc kombinace kovu a kamene vypadá moc pěkně. Dáváme 10 bodů z 10. Kamna nemají chybu.

Jaroslav Gutvirth
15.2.2024
Odkaz na produkt

S napětím jsem uvedl do provozu kamna pyro nemo . Jde o technologickou inovaci zaměřenou na dokonalejší využití energie spalování. Výsledek velmi mile překvapil. Koupil jsem i teploměr spalin budu dále věc sledovat. Ale již teď mohu říci, že účinnost je určitě vyšší, než standardních krbovek, které byly na místě dříve. Při tom nominální výkon stejný.
Je třeba zvažovat výkonnost komína a dobře si ošetřit stěhování na místo. Jsou přes 100 kg těžká.
Tímto děkuji vývojářům i mechanikům za skvělou práci.

Pavel Houzar
Vysočina
30.11.2023
Odkaz na produkt

Dobrý den, už druhým rokem používám vaše kamna AQUA PYRO GALAXY 8 kW.
Když jsem je objevil, dlouho jsem se rozhodoval hlavně kvůli ceně, ale nakonec jsem do nich investoval a vyplatilo se to, určitě nelituji. O proti dřívějším krbovkám je to obrovský rozdíl. Ohřívám TUV v bojleru 250l a v aku nádrži 650l.V pohodě vytopím rodinný dům 200 m2.Příjemně mě překvapil snadný a rychlý zátop. Díky promyšlené konstrukci je pohodlné i čištění, bez zbytečného padání popela na podlahu. Za zmínku stojí i vysoká účinnost spalování a tím i nízká spotřeba dřeva.
Jsem rád, že i přes počáteční váhání jsem rozhodl pro tyto kamna. Děkuji všem osloveným ve vaší firmě za ochotu při vyřešení nestandartního požadavku.

Martin
Topolčany
26.11.2023
Odkaz na produkt

V polovici roku 2018 som u Smrčových kúpil Pyro Galaxy Aqua, Hľadal som pec, ktorá vykúri bez problémov rodinný dom s 230 m obytnej plochy. Pred tým som mal teplovzdušný krb,potom kachľovú pec o hmotnosti cca 2t, nič z toho mi nedokázalo vyhriať tento priestor. Vysoká spotreba dreva, a teplo akurát v tej miestnosti, kde bola pec. Po všetkom tom trápení som začal hľadať iné riešenie, a našiel som Pyro Galaxy Aqua. Osobne som vycestoval k Smrčkovým, nechal si vysvetliť princíp fungovania, zimu 2018 už sme kúrili v novej peci. Poviem to rovno- nechápem, ako to môže tak fungovať. Každý raz, čo v tej peci zakúrime, som z nej úplne paf. Polovičná spotreba dreva, a celý dom v teple. Super, absolútna spokojnosť, aj dnes piecka kúri, musíme ju stále šrtiť, na výstupe teplota do 120 stupňov. Nemohol som urobiť lepšiu investíciu. Ďakujem Vám, prajem hodne zdravia, nech máte ešte mnoho spokojných zákazníkov. Martin Ritter, Slovensko

Jan Jeřábek
Linhartice
7.3.2023
Odkaz na produkt

Máme kamna. Pyrolitická, Magic 6 kW. Fungují skvěle, ale po létě, kdy se kamna nepoužívají, nějak zatuhlo či se vyvléklo ovládání přívodu vzduchu. Bál jsem se kamna rozebírat a požádal o pomoc výrobce. Byl jsem neskutečně překvapen jejich ochotou a profesionalitou. Dnes u nás byli zástupci firmy, kamna vyčistili, ovládání vzduchu opravili. Byla to vlastně moje chyba, ovládání vzduchu je třeba čas od času namazat, ale já to neudělal. A co mě ještě moc překvapilo, že za tento téměř dvouhodinový zákrok nechtěli ani korunu. Přitom si udělali nemalou zajížďku po cestě z Brna do Jižních Čech. Moc děkuji!

František Černý
Studnice u Náchoda
11.1.2023
Odkaz na produkt

Pyrolytická sálavá kamna Pyro Nemo 12 kW
Po dvou týdnech používání musím napsat, že jsme maximálně spokojení. Ve srovnání s původní krbovou vložkou jsou tato kamna skutečně o tři třídy (ne-li více) lepší.
Vůbec jsme netušili, jak pyrolytická kamna fungují, když jsme je objednávali do obýváku. Vybrali jsme kruhová dvířka právě kvůli tomu, že máme v obýváku kruhové police. Hezky to ladí dohromady.
S napětím jsme sledovali první "zapálení" kamen. Vyplatilo se.
Kamna topí jako o život a je moc fajn sledovat spalování plynné složky v dolní části kamen. Ten efekt je hezký, ale víc mě těší, že tím pádem dochází k mnohem vyššímu využití dřeva a teplo pak zbytečně neuniká komínem.
To teplo a výhled "na oheň" si velice oblíbily naše tři jorkšírské fenky, které se tam vyhřívají jako "v soláriu" :-)
Návštěvy zase zajímá srovnání s klasickými kamny. Tak bez přehánění: je to úplně jiná liga, mnohem více tepla ze stejného množství dřeva.
A kamna hřejí ještě dlouho potom, co vyhasnou. Chodíme spát kolem 23:00 a ráno jsou ještě vlahá.
Přeji Vaší firmě mnoho úspěchů a spokojené zákazníky. My jsme moc spokojení, skoro až nadšení. Jsem velmi rád, že jsem nabídku na vaše kamna s "kulatýma okýnkama" našel a celé jsme to zrealizovali.
Srdečně zdravím
František Černý


Martin
Skryje
18.2.2021
Odkaz na produkt

Musím moc poděkovat LS Kamna za neuvěřitelnou ochotu.Pred 4mi roky jsem koupil na rychlo Falco eco 20 kw, vytapim 100m2 obytne plochy a úplně s přehledem!!!! Ještě je musím krotit!! Velmi dobrá kvalita zpracování a i disain je krásný a originální. Jsou srdcem našeho domu, hned každého zaujmou. Nemuzu jinak než doporučit. Dekuji Hulinský.

Ing.Repka Miroslav
Kladno
28.1.2021
Odkaz na produkt

V listopadu 2020 jsem zakoupil kamna NEMO 9kW pyrolitycká. Po shlédnutí přímo na firmě jednotlivých typů kamen, jsme se rozhodli pro tento typ. Přístup pracovníků firmy více než profesionální. Vysvětlení a zodpovězení dotazů na vysoké úrovni. Kdyby takto své výrobky prezentovalo více firem, hned by bylo na světě lépe. Kamna jsou instalována v obývacím pokoji a vytápím i patro. Výborný vzhled, příchozí okamžitě zaujmou. V případě, že hoří, pěkný pohled do plamenů a spodní komory, kde hoří plyny. Ideální spalování tvrdého, suchého dříví. Doporučuji.


Roman Pokstefel
Mříčná
6.5.2020
Odkaz na produkt

Dobrý den, přes telefon jsem si od Vás objednal velmi kvalitní gril na dřevo "Lokomotiva s troubou a udírnou". Již na začátku jsem byl velmi mile překvapen s osobním přístupem k zákazníkovi. Takový přístup jsem opravdu již dlouho nezažil. Vše nám bylo velmi profesionálně vysvětleno o jaký kvalitní výrobek se jedná. Firma LS kamna nám osobně gril přivezla a na místě smontovala. V této firmě je vidět, že pracovníci mají tuto práci opravdu rádi a pracují srdcem. Není nic lepšího, když se spojí příjemné jednání s kvalitním výrobkem. Přeji Vám hodně moc pracovního elánu a ještě více spokojených zákazníků. Tuto firmu mohu všem doporučit. Děkujeme Pokstefelovi

Johann Billinger
Österreich
12.2.2020
Odkaz na produkt

Hallo LS Kamna Team Danke für die schnelle Bearbeitung und Erzeugung von dem Falco Eco Ofen. Ich bin positiv überascht von der Leistung dieses Ofens, auch die gute Qualität der Herstellung. Ich kann das Produkt nur weiterempfehlen!! Danke nochmals an alle im LS Kamna Team!!! Mit freundlichen Grüßen Johann Billinger

Lenka Matoušková
Petrovice
14.1.2020
Odkaz na produkt

Kamna pyro galaxy aqua jsem si vybrala na internetu a zamilovala jsem se do nich. Cena pro mě, rentierku, nebyla až tak zanedbatelná. A snad právě proto jsem volila kvalitu a nešetřila jsem, i když si někteří ťukali na čelo a říkali, že jsem blázen. Nejsem. Jsem ráda, že jsem tak udělala. Konečně mám teplo a vlastně i televizi s programem, který neomrzí . Takže pane Smrčka, děkuji, že jste kamna přivezl .

Pitelkovi
Tromso, Norsko
6.11.2019
Odkaz na produkt

Když jsme do naší jurty sháněli kamna bylo spousta možností. Jakmile jsme uviděli kamna Nemo, byla to láska na první pohled. Skutečnost předčila naše očekávání. Při dodržení podmínek suchého dřeva a dostatečného komínu se opravdu jedná o velice úsporná a výborně regulovatelná kamna. Kamna se stali jednou z hlavních věcí v našem domově a pohled na plameny byla vždy výborná relaxace. Vždy bylo zábavné sledovat reakce návštěvníků na fascinující způsob spalování. Kamna můžeme samozdřejmě pouze doporučit.


Manuel Maurer
Neuburg an der Kammel
20.3.2018
Odkaz na produkt

Hier noch die Bilder von meinem 20 kW Ofen.


Manuel Maurer
Neuburg an der Kammel
20.3.2018
Odkaz na produkt

Der 30 kW Ofen ist der Hammer. Er heizt mein ganzes Stockwerk mit 220 Quadratmeter. Es ist schön im Winter bei 20 Grad minus im Wohnhaus, 30 Grad plus zu haben


Zdeněk Brabec
Moravský Krumlov
Havlíčkův Brod
7.2.2018
Odkaz na produkt

Přeji Dobrý den, máme od Vás dvoje kamna a jsme velmi spokojeni. Máme je v dílnách na opravi strojů. Úspora paliva rychlé teplo. Zdraví firma Zdeněk Brabec

Hochmanovi
Praha 10
18.12.2017
Odkaz na produkt

Vážení Smrčkovi, po rekonstrukci naší chaty jsme se rozhodli vyměnit stávající kamna, která byla sice velmi výkonná /9KW/, s obrovskou spotřebaou dřeva, výkon vylétl komínem ze kterého se valil často hustý dým díky nedokonalému spalování. Po pečlivém výběru všech kamen na trhu jsme narazili na Váš výrobek typ Falco 8 kW, který nás zaujal a mohl splnit naše potřeby - vytopit chatu o pěti místnostech_/2 v přízemí, 3 v podkroví, každá o rozměrech cca 30 m3 s možností pobytu i v zimním období. Po tel. dohodě jsme se vypravili do Vaší firmy, kde po velmi vstřícné a fundované konzultaci s p. Smrčkou jsme přehodnotili požadavky a objednali nakonec pyrolytická kamna Pyro Magic 5KW. Je pravda, že jsme na dodání čekali déle než jsme předpokládali, ale vyplatilo se. Kamna předčila naše očekávání. Vynikající design, lehce regulovatelný výkon, třetinová spotřeba paliva /dřeva/, proti kamnům původním, velmi účinné dvoukomorové spalování až 90%. Ve večerních hodinách vypínáme TV, otáčíme křesla směrem ke kamnům, a při sklence vína sledujeme tkzv. Smrčkův "pyrno" kanál , fascinující hru plamenů a světel z obou spalovacích komor. Vynikající relax Třešničkou na dortu působí sledování valícího se kouře z komínů okolních chat mezi kterými je raritou náš komín, bez náznaku kouře, jako kdybychom vůbec netopili. Pouze pozorné oko vidí v ústí komínu jemné tetelení teplého vzduchu způsobené perfektním spalováním. Na závěr bychom Vám rádi ještě jednou poděkovali, výborný výrobek, příjemní lidé - vydrtžte !!!!! s pozdravem Hochmanovi


Ondřej Kristek
Kohoutovice, Brno
30.10.2017
Odkaz na produkt

Dobrý den, kamna využíváme cca 2 sezonu. Jen ke kamnum lepší kamna a patent jsem zatím nikde u žádného dovozce nebo výrobce kamen v provozu co se týče vytápění neviděl jsem maximálně spokojen a mohu tento výrobek vřele doporučit veškeré informace ohledně kamen poskytnu předvedu na naší provozovně osobně, co se týče výhřevnosti vyhříváme venkovní zimní zahradu o velikosti cca 100m2 v zimní zahradě je naprosté teplo a zákazníci sedí i při mínusových hodnotách v krátkém tričku na pivku :-D což nám umožnuje prodloužit si sezonu i v chladném mrazivém počasí LS kamna jsou NEJLEPŠÍ INVESTICÍ V NAŠEM PODNIKU!!!! adresa: Ondřej Kristek 773 212220 Žebětínská 70 BRNO Kohoutovice facebook CUKRARNA MOP BRNO


Vejvalka
Moravský Krumlov
30.10.2017
Odkaz na produkt

Dobrý den, rád bych Vám poděkoval za kamna FALKO ECO 12kW které jsem u Vás koupil. Jsem maximálně spokojen. Přeji hodně uspěchů v profesním i osobním životě. Váš spokojený zákazník. Vejvalka Moravský Krumlov

Chromý Karel
30.10.2017
Odkaz na produkt

Dobrý den, teplovzdušná kamna ECO 12 byly pořizovány, do soukromé dílny, kde vyhřívaný prostor je cca 180 m3. Protože jsem uživatelem kamen poměrně krátkou dobu, nemohu posuzovat jejich životnost, ale vizuální zpracování, které je na velmi vysoké úrovni. Kamna jsem přebíral osobně v rodinné firmě u Smrčkových, kteří na mě zapůsobili velmi pozitivně. Pan Smrček byl tak laskavý, že předvedl kamna v provozu a velmi odborně mi vysvětlil jejich funkčnost. Prezentace byla dokonalá. Již po prvním zažehnutí jsem byl velmi příjemně překvapen. Proto všem, vřele doporučuji nákup těchto kamen. S pozdravem Chromý Karel.

Michaela Hlaváčová
30.10.2017
Odkaz na produkt

Vážení, musím Vám poděkovat za kamna LS TROPIC 15 KW, která vyrábíte. Naše nadšení z nového tepla domova je tak veliké, že Vám to chceme sdělit. Obdivuji nejen teploučko, které z nich vychází, ale také zřejmě důmyslnou konstrukci kamen. Skutečně kamna šetří dřevo. Doba hoření je také obdivuhodná, ale tu se ale teprve učíme co nejlépe vystihnout kvalitou a velikostí dřeva a správným nastavováním přívodu vzduchu. Jsme velice spokojeni a děkujeme Vám. S přátelským pozdravem Michaela Hlaváčová

Michal Pešek
30.10.2017
Odkaz na produkt

Kamínka jsem koupil loni na podzim do menší dílny cca 60 m2, jsem s nimi nad míru spokojený. Rychlý nárůst teploty díky vestavěnému ventilátoru a v kombinaci s automat. regulací otáček to nemá chybu. Mohu všem vřele doporučit. Michal Pešek.

M.S.
Jižní Čechy
30.10.2017
Odkaz na produkt

Loni v létě jsme koupili k trvalému bydlení bývalou kovárnu v jižních Čechách. Stavení je kamenné, nezateplené, nikdy předtím nebylo obývané v zimě. Vyhřívat je třeba plochu cca 140 m2 (přízemí a část obytného podkroví). Jako hlavní zdroj tepla jsme zvolili teplovzdušné vytápění a po poměrně dlouhém výběru kamen jsme se rozhodli pro LS Tropic 20 kW, hlavně kvůli unikátnímu řešení krbová kamna s výměníkem + integrovaný ventilátor a vývody pro teplovzdušné rozvody. Na kamna od firmy LS jsem také četl dobré reference majitelů na portálech dumachalupa.cz a energosfera.cz. K našemu překvapení jsme zjistili, že se vyrábějí ve vesnici pár kilometrů od naší chalupy. Kamna jsme přepírali osobně, dostali jsme mnoho užitečných rad a byli jsme seznámeni s jejich obsluhou. Nemám s čím srovnávat, ale mohu říct, že kamna se pohodlně obsluhují, dobře se čistí a hlavně dokáží výše uvedený objekt vytopit. Loňskou zimu jsme je provozovali bez teplovzdušných rozvodů (jen s otevřenými dveřmi do místností), jejich realizaci dokončíme až letos. Kamna jsou úsporná, spotřeba dřeva byla menší, než jsme čekali. Jak jsem říkal - nemám sice s čím srovnávat, vycházím ze zkušeností majitelů podobných objektů vyčtených na internetu a odhadu zkušenějších :-). Díky a přeji hodně úspěchů. M.S.

Anonym
30.10.2017
Odkaz na produkt

Před čtyřmi lety jsem pořídil do 500m3 dílny 30kW kamna. Dosavadní Bulerjany dosloužily. Od té doby máme třetinovou spotřebu dřeva s nepoměrně lepší tepelnou pohodou - větrák s automatickou regulací otáček je opravdu skvělé řešení. Kamna od Smrčků jsou opravdu dokonalá.

Trávníček
30.10.2017
Odkaz na produkt

Krbová kamna LS Tropic 15 kw užívám přes jeden rok. Původně jsem chtěl jenom krbová kamna na přitápění a zjistil jsem, že krbová kamna mají takový potenciál, tak jsem udělal ploché rozvody 200x50 teplého vzduchu po celém domě. Úspora dřeva i peněz je hodně znatelná a taky se to odrazilo v roční kalkulaci. Co dodat, je to český výrobek, řídící jednotka topení funguje 1*, závady žádné, cena solidní a komunikace s výrobcem velmi dobrá. Krbová kamna LS Tropic 15 kw můžu jenom vřele doporučit. Kdo je nevyzkouší neuvěří. Děkuji za tento výrobek Trávníček.

Michal Matějček
Penzion Na Závisti, Veltrusy
30.10.2017
Odkaz na produkt

Kamna jsme zakoupili v září 2013. Kamna mají za sebou první náročnou sezónu v restauračním zařízení. Vytápíme dvě sousedící místnosti á 70m2. Obě místnosti jsou rovnoměrmě vytápěny. Výkon kamen dostačuje i při pernamentně zapnuté vzduchové ventilaci a vysoké fluktuaci zákazníků. Za celou topnou sezónu jsme nemuseli použít záložní topení plynem. Při žádosti o opravu drobných nezáručních provozních opotřebení jsme se setkali s velmi vstřícným přístupem. Jsme velmi rádi, že jsme si vybrali právě LS-Kamna. Michal Matějček - Restaurace Na Závisti Veltrusy

Jiří Fučík
Sudoměřice u Tábora
30.10.2017
Odkaz na produkt

Dobrý den všem co mají rádi kvalitní české výrobky. Koupením kamen FALCO ECO 12 jsem si i já jeden pořídil. Kamna mne zaujala hned na první pohled jejich řemeslným a precizním zpracováním. Jelikož jsem byl kamna přebírat osobně v rodinné firmě Smrčkových, pan Smrček mi ochotně kamna předvedl v provozu s odborným výkladem. Jsem s kamny a jejich vestavěným ventiáltorem v kombinaci s automatickou regulací otáček doslova nadšený. Je to bezkonkurenční výrobek, který mohu jenom doporučit.

Miroslav Wartak
30.10.2017
Odkaz na produkt

Dobrý den Zkouška kamen v srpnu v malém bytě ( 50 m). Po zapojeni a zatopení již vím, že kamna mají mnohem větší potenciál vytopit mnohem větší prostor! Zatím jsem nestačil udělat teplovzdušné rozvody, ale vím ,že tuto zimu mrznout nebudeme :-) Děkuji paní Smrčkové a panu Smrčkovi za perfektní český výrobek! Jen tak dále :-)


Petr Borkovec
30.10.2017
Odkaz na produkt

Kamna super super super. Lepší neznám

Stanislav Štěpánek
30.10.2017
Odkaz na produkt

U firmy LS Kamna jsme zakoupili teplovzdušná kamna pro dálkový rozvod tepla s ventilátorem, typ TURBO 20 kW. Kamny vytápíme prostor autodílny cca 180 m3, a je neuvěřitelné, za jak krátkou dobu a hlavně s jakou spotřebou dřeva prostor vytopíme. Dílna je v podstatě rekonstruovanou částí stodoly, bez zateplených obvodových zdí o tloušťce 30 cm, krovy jsou zatepleny minerální vlnou 25 cm a překryty protipožárním sádrokartonem. Mám-li zhodnotit výkon, resp. účinnost kamen, bude asi nejlepší, pokud uvedu nějaké konkrétní hodnoty : venkovní teplota 2°C, teplota v dílně v 8 hod. ráno 10°C, za dvě hodiny poté 16 -17°C - po spálení cca 10 kg dřeva. Potom už jen občasné přiložení a udržování teploty na hodnotě 18 – 20°C – to už závisí na tom, jakou teplotu si přejeme. Ventilátor si reguluje otáčky automaticky podle výstupní teploty vzduchu, při spalování smrku / borovice běžně dosahujeme teplotu výstupního ohřátého vzduchu kolem 90°C (podle údaje z čidla teploty, které je přivedeno do regulátoru) – pokud však hoří oheň naplno, 110°C na výstupu také není problém. Ventilátor kamen je velice výkonný, z důvodu úspory místa za kotlem jej máme umístěn na přívodu 2m od kotle bez jakéhokoli vlivu na výkon kamen. Dříve jsme používali teplovzdušný kotel od jiného výrobce – jeho jméno neuvádím, nicméně je to úplně neporovnatelné; a to jak z hlediska konstrukce, tak zejména (a to by mělo zajímat každého uživatele) z hlediska účinnosti, která určitě s konstrukcí úzce souvisí. LS kamna TURBO (stejně jako všechna ostatní) jsou certifikována státní zkušebnou, mají výrobní štítek, výrobní číslo a zkrátka vše, co taková kamna musí mít – je to mimo jiné úspěšný předpoklad pro bezproblémové schvalovací procesy během stavebního řízení. Má předchozí kamna státní zkušebnou neprošla, nebyla certifikována a bylo to na nich opravdu znát…Je to o tom, zda si kamna kupujeme proto, abychom jen sháněli dříví a vypouštěli teplo do komína, anebo proto, abychom přiložili jednou za hodinu a spálili minimum dřeva. Díky instalaci těchto kamen už nemusím nadávat synovi kvůli rychlému úbytku dřeva v kůlně. Za dva týdny topení jsme spálili tolik dřeva, jako v předchozích kamnech za tři dny (a to jsme ještě dílnu předtím vytopili nejvýš na 15°C). Opravdu neporovnatelné. Jen pro doplnění uvádím, že pokud přihodím dvě polínka dřeva v deset hodin večer, v 8 ráno ještě žhnou a nemusím znovu podpalovat – stačí vybrat asi polovinu popela, který je již studený, přiložit polínko, naplno otevřít přívod vzduchu a kamna opět chytí. Prostě paráda pro lenochy, kterým se nechce stále rozdělávat oheň. Rodinná firma pana Luboše Smrčky se nachází v malé vesničce Únice-Hubenov 5 km od Strakonic a je vzorovým příkladem toho, jak by taková firma měla vypadat. Pracovní nadšení pana Smrčky i jeho paní je příkladné, vážím si jak jejich přístupu k zákazníkům, tak i ochotě poradit a pomoci. Těší mne, že v našem regionu je firma, která se za své výrobky nemusí rozhodně stydět a dokáže dobře prodávat také na trhu v SRN – díky tamní konkurenci to určitě není jednoduché a tento fakt svědčí o vysoké kvalitě jejich výrobků. A za to vše vám, Smrčkovi, mockrát děkujeme. Přejeme Vám hodně úspěchů v dalším rozvoji vaší firmy. Štěpánkovi, Drachkov, Strakonicko

O. Jakš
30.10.2017
Odkaz na produkt

Tato kamna mají využití i ve skleníku..


Zuzana Hrabalová
Rožnov pod Radhoštěm
30.10.2017
Odkaz na produkt

LS kamna Falco Eco 30 kW nám vyřešila problém nepravidelného vytápění zimních tréninkových prostor pro děti. Při venkovní teplotě pod bodem mrazu jsme schopni díky úžasnému výkonu kamen s ventilátorem dosáhnout příjemné pokojove teploty během 2 az 3 hod při velmi nízké spotřebě dřeva. Zuzana Hrabalova Valašský golfový klub Rožnov pod Radhoštěm


M. Černoch
30.10.2017
Odkaz na produkt

Dobrý den, už delší dobu se Vám snažím napsat a konečně jsem se k tomu i dostal. V roce 2013 jsme se s přítelkyní po delších úvahách, sledování trhu, výrobků, jejich funkčnosti a po porovnávání cen rozhodli zakoupit Vaše teplovzdušná kamna LS Tropic 15KW. Vaše kamna jsme náhodně objevili na internetových stránkách. O samotných kamnech jsme se snažili získat nějaké informace, ale bohužel, krom Vaší společnosti o kamnech nikdo nevěděl, tím myslím, třeba renomované prodejny, topenáře a nikdo nám nebyl schopen říct, že ty kamna za to opravdu „stojí“ a že údaje, které deklarujete opravdu kamna splňují. Kamna jsme měli v úmyslu zakoupit jako hlavní zdroj vytápění novostavby patrového rodinného domu o vel. 4+1 o obytné ploše cca 120m2, kdy dům je postaven v podhůří Beskyd. I přesto, že jsme ze začátku nebyli úplně přesvědčeni o výkonu a funkčnosti samotných kamen, rozhodli jsme se v uvozovkách zakoupit o něco „dražší“ krbová kamna oproti kamnům klasickým, ale teď už zpětně víme a jsme přesvědčeni o tom, že samotná investice se stoprocentně vyplatila. Po zakoupení samotných kamen jsme si svépomocí v domě udělali teplovzdušné rozvody do všech obytných pokojů jak v přízemí, tak i v patře a do koupelny. Rozvodový materiál jsme si objednali od Vámi doporučené společnosti a vše dorazilo v pořádku. Samotná kamna jsme od roku 2013 zkoušeli, ale v plném výkonu (provozu) máme kamna až od měsíce řijen roku 2014. Od samotného začátku jsme byli překvapení, kolik kamna dokázaly vydat tepla a s přehledem vytopit celý dům. Nechtěl jsem Vám však psát chválu hned na začátku, když jsme kamna ještě neměli zcela odzkoušeny. Teď však můžeme objektivně zhodnotit, že opravdu uvedená kamna jsou prostě skvělá. Co se týká samotného topení, tak denně ztopíme cca 6-8 bukových či březových polen klasické velikosti. I přesto, že kamna respektive řídící jednotka, která je součástí kamen a slouží k ovládání ventilátoru, kterým jsou kamna opatřena, disponuje 5 rychlostními stupni, tak z devadesáti procent nám kamna jedou na první, maximálně druhý rychlostní stupeň. Přívod vzduchu musíme mít do kamen po většinu topného dne uzavřen a v kamnech to musíme tzv. dusit, jelikož bychom doma už nevydrželi. I přesto musíme neustále větrat, jelikož tepla, které kamna vydají, je prostě i tak hodně. Co se týká intervalu samotného přikládání, tak v kamnech bez problému vydrží hořet 8, ale i 12 hodin, takže se nemusí v noci chodit přikládat popř. ráno v kamnech zatápět. Ráno bývá v kamnech ještě dost „žhavého“, někdy i půl špalku, takže stačí buď pouze otevřít přísun vzduchu, popř. přiložit pár třísek a další špalek a můžeme topit nanovo. Popel vybíráme z kamen cca co dva až tři týdny. Spalování je prostě dokonalé, ale tady záleží hlavně i na dřevu (musí být dostatečně proschlé, čisté). Co se týká samotného ventilátoru, kterými jsou kamna opatřena, a který teplo rozhání, tak tento je opravdu tichý a na první dva rychlostní stupně nejde téměř slyšet a výrazně hlučný není ani při ostatních rychlostních stupních, ale jak jsem již výše uváděl, kamna nám z devadesáti procent jedou pouze na první dva rychlostní stupně. Kamna máme umístěny v obývacím pokoji a prostě neruší. Jedinou menší nevýhodou, ale za to kamna nemůžou je to, že čelní sklo na dvířkách, bývá často zanesené a nejde přes něho vidět, ale to je pouze designová chybička a je bohužel způsobena tím, že kamna musíme prostě brzdit a dusit a následkem toho se sklo zanáší. Pokud však máme přívod vzduchu neustále otevřený, sklo zůstává čisté, ale to bychom poté z domu měli už asi saunu a samozřejmě spotřeba dřeva by byla jiná. Co se týká samotné údržby kamen, tak tato je jednoduchá a stejná jako u ostatních krbových kamen. Nutno však podotknout, že minimálně jednou ročně je nutné kamna včetně samotného teplovzdušného výměníku důkladně vyčistit, abychom zamezili zanesení průchodu kouře, zanesení výměníku, s čím jsme se setkali (topili jsme ne zcela suchým dřevem a zbytky ze stavby), kdy nám poté unikalo při přikládání dost kouře do vnitřních prostor domu, ale věc jsem konzultoval s majiteli společnosti LS kamna, kteří mě upozornili na nutnou údržbu a očistu výměníku, kterou jsem předtím neudělal, a samozřejmě po vyčištění výměníku (byl značně zanesen), byl problém zcela odstraněn. Dále bych ještě ke konci uvedl, že ke kamnům jsme dostali přehledný manuál, kterým je nutno se řídit a zejména při začátku užívání kamen poradí a pomůže. V závěru bych ještě rád poděkoval majitelům firmy LS Kamna za skvělý osobní přístup, jak před zakoupením kamen, tak i poté, vždy nám vyšli vstříc, vše vysvětlili a poradili. Samotná kamna můžeme jen doporučit, jsou výkonným a úsporným zdrojem vytápění. Děkujeme, Vaši spokojení zákazníci z Beskyd.


Pavlína Bušková
30.10.2017
Odkaz na produkt

Dobrý den jsem strašně štastná že jsem si pořídila kamna falco 20 kw vytopí celý dum za málo peněz hooodně muziky spozdravem mohu jen doporučit.

Bowling Bar Restaurant
26.10.2017
Odkaz na produkt

Dobrý den, podělím se také o referenci. Kamna využíváme již více než dva roky, máme velké prostory (8 bowlingových drah), ale kamna během několika hodin prostor ohřejí. Sice poslední dvě zimy (a zatím i ta letošní) jsou relativně mírnější, ale i tak jsme díky kamnům a vytápění dřevem výrazně ušetřili na nákladech za energie. Komunikace s firmou LS- KAMNA je perfektní - ochota, vstřícnost - vše jak má být. S pozdravem T. Bilka BBR Jablonec


Jindřich Moc
26.10.2017
Odkaz na produkt

Dobrý den chtěl bych touto cestu velice poděkovat firmě LS-kamna za skvěle konstruované kamna Tropic, jde se o kamna které mají skvěle vymyšlený a umístěný ventilátor na vývodu do komína a tým využívají kompletně všechno teplo, které by jinak odešlo komínem, s kamny vytápím nezateplenou halu o rozloze 230m2 a není problém zde udržovat teplotu okolo 20C° . Přikládám foto kamen a provozovny kterou vytápíme a dovolím si doporučit pro vytápění větších otevřených prostou kamna s ventilátorem od této firmy


Karel Bernard
Vysoký Újezd u Berouna
26.10.2017
Odkaz na produkt

Mé rozhodnutí zakoupit krbová kamna na dřevo, s výměníkem a ventilátorem, mohu ohodnotit po 2 a půl roce provozu jen kladně. Kamna Tropic 11kw spolu s rozvody horkého vzduch jsem nechal instalovat v bytě podlahové rozloze cca 120 metrů čtverečních. Výsledek - levné topení, příjemné teplo, minimum popela, snadná obsluha.

Mojmír Dostál
26.10.2017
Odkaz na produkt

Kamna TROPIC 15 jsem instaloval v únoru 2011.Obývám objekt o zastavěné ploše 160 m2 a pro vytápění jsem při stavbě vytvořil teplovzdušné kanálky.Jako nejvhodnější zdroj tepla jsem našel na internetu kamna TROPIC.Po nabytých zkušenostech z provozu jsem s kamny naprosto spokojen a za jednu z největších výhod považuji velmi rychlý ohřev vzduchu po zatopení.Pokud topíte dřevem můžu naprosto zodpovědně doporučit! Díky teplodušnému rozvodu vytápím až 6 místností.Mojmír Dostál Velké Heraltice


Lubomír Dvořák
26.10.2017
Odkaz na produkt

Dobrý den, rád bych poděkoval za kamna LS, které používáme už druhou zimu na vytopení velkého prostoru haly. I přes špatnou izolaci oken a zdí jsou kamna úsporná a mají velice dobrou výhřevnost. Díky ventilátoru se teplo šíří rychle do prostoru. Kamna mohu vřele doporučit.

Truhlářství Mencl
26.10.2017
Odkaz na produkt

S kamny jsem velmi spokojen. Ideální topení do truhlárny.


Michal Teplý
26.10.2017
Odkaz na produkt

Dobrý den, LS Kamna Tropic 15 kW s teplovzdušným výměníkem, doplněná o rozvody teplého vzduchu používám v rekreačním domě na nejvyšším místě Českomoravské Vysočiny od roku 2012 a jsem s nimi opravdu spokojen, cením si na nich dobrou funkčnost, čisté a kvalitní dílenské zpracování. Důležitou výhodou je také velký prostor ohniště, takže se dají spalovat i poměrně velké kusy dřeva.


Ivo Pospíšil
Nýrsko
26.10.2017
Odkaz na produkt

Teplovzdušná kamna Falco jsem kupoval na konci roku 2011, a od té doby se používají.. Znal jsem kamna Bullerjan, ale chtěl jsem dát přednost českému vyrobku. Rozhodně myslím, že jsem udělal dobře. Kvalita zpracovaní i nové nápady dávají za pravdu tvrzení výrobce, že ho práce baví a těší. Kamna jsem rovnou kupoval s výměníkem a ventilátorem, váhal jsem nad automatickou regulací otaček ventilátoru, ale koupil jsem ji, a mohu ji jen doporučit. Dohromady to celé funguje bezvadně. Kamna se často využívají i během roku na sušení právě pro svou schopnost dodávat velké množství teplého vzduchu v krátkém čase.


Hana a Jiří Trskovi
Nýrsko
6.3.2017
Odkaz na produkt

Dobrý den, moc se omlouvám za pozdní reakci na Vaše zázračná kamna; nejen že jsou lepší než dnešní televize, ale esteticky jsou v našem penzionu úžasné a každý zákazník je v zimě obdivoval: "Jak je možné, že hoří dole?" Ale co nás nejvíce potěšilo - oni hřejí a zároveň oproti všem námi používaným krbovým kamnům šetří dřevo o 2/3, to je fakt úžasné! Jsme nadmíru spokojeni a Vaše kamna všem doporučuji. Opomněla jsem Vám ještě jednou poděkovat i ohledně Vašeho přístupu, když jsme byli na cestě k Vám a nestíhali vaší pracovní dobu - ochota, že na nás někdo počká, až dojedeme, fakt není dnes obvyklá. Ještě jednou děkujeme za vše a ať se daří.


Luděk Mencl
Blovice
6.3.2017
Odkaz na produkt

Koncem roku jsme si do truhlářské dílny 12/6 m (bez zateplení) pořídili kamna Falco Eco 12 kW a regulační jednotku, která sama spíná ventilátor při dosažení teploty 43°C. Teplý vzduch je pomocí ventilátoru foukán do prostoru před kamny a tím dochází k rychlejšímu ohřevu vzduchu v místnosti. Při naplnění kamen do 2/3 výšky palivem - v našem případě břízou - přikládáme jednou za tři hodiny, teplota se za hodinu zvýší max o 2-3°C, což je naprosto dostačující i s ohledem na malou spotřebu paliva (díky tzv. dvoufázovému spalování). Dlouho jsme si promýšleli, jaký typ kamen a výrobce zvolit a až při porovnání s konkurencí jsme s ohledem na konstrukční řešení kamen dali přednost uvedenému typu.

Daniel Seps
22.6.2016
Odkaz na produkt

Dobrý den paní Smrčková a pane Smrčku. Zasílám první poznatky po instalaci kamen. Rychle se rozehřejí, automatická regulace perfekně funguje, zkoušeli jsme do 80 stupnů. Při otevřených dveřích do všech 13 místností a venkovní teplotě 1 stupeň vše nádherně vytopí. Spotřeba dřeva je tak třetinová a hoří při utlumení dostatečně dlouho. Po vyhoření ráno stačilo jen přidat dříví a při plném otevření se zamo zapálilo, což je na provoz praktické. Můj správce, povoláním zámečník, je konstrukcí a funkcí stejně jako já nadšený, na druhé straně smutný, protože mě prodává vlastní dřevo. Během instalace jsem měl hosty z Rakouska, vzali si prospekt když viděli ten rozdíl proti předcházejícím kamnům. Teď je tam 20 hostů z německa a velice se o kamna zajímali a díví se, jak perfekně vytopí všechny prostory. Bylo by dobré mít ten popis německy. Instalace podrobně: Kamna jsou instalovaná v prostoru 80x80 cm, který ústí po 2.5 m výšky do sauny. Ze předu je otvor 1 m široký a na výšku kamen. Nad kamny jsou 3 prstencové 50 cm výměníky tepla a 1 m rovný a 1 m vodorovný do komína. Tímto způsobem jsem chytal teplo z krbových 10 kW kamen do sauny a po otevření dveří do celého domu. Pro instalaci Vašich kamen a napojení teplovzdušných 150 mm rour z tohoto prostoru nad kamny průchodem do chodby ve výšce 2.5 m, jsme zjistili, že v neizolované chodbě je větší teplo než v sauně. Ten výměník má tak obrovskou účinost, že ztrátové teplo kouřovodem je minimální a nahoru do sauny jde méně než teplovzdušnýma rourama. Pak jsme zkusili pouštět vzuch předem a dát před kamna clonu, jak jsem Vám psal minule. Ten žár přes dvířka kamen ve 20 cm je ale tak veliký, že je mi hned jasné, že by to potřebovalo žáruvzdorné sklo a nevím jestli by to bylo finančně únosné. Rozměr by byl ca. 1x1 m, prosím o nabídku ceny. Jiné řešení asi bude v teplovzdušném vedení udělat odbočku do sauny, která by vyústila až v dřevem izolovaném prostoru sauny pod lavicemi. Tím by se vyloučily ještě ztráty na neizolovaném zdivu. Prozatím jsme dosáhli bez problému výstupní teploty 80. Otázky na návrh provedení: Jedna hliníková neizolovaná roura 1.5 m vede od kamen v prostoru nad kamny do chodby, tam je napojena na Y rozdvojku 1.5 m izolované svislé roury, kde je zakončená v sauně otáčecím zavíracím výstupem. Druhý díl od Y pokračuje lehce šikmo 4 m podél schodiště, zatáčí a po 1 m rovně jde do apartmánu A, obývák je 28 m2, 73 m3, skoro celé vnější stěny jsou prosklené, ca. 10 m x 1.8 m, průměrně izolujíci sklo. Mohl by ještě pokračovat 1 m do apartmánu B, tím by měl největší apartmán s 186 m3 dva vstupy. Druhá hliníková neizolovaná roura 1.5 m vede od kamen v prostoru nad kamny do chodby, tam je napojena na Y rozdvojku 1.5 m izolované svislé roury, kde je zakončená v sauně otáčecím zavíracím výstupem. Druhý díl od Y pokračuje lehce šikmo 4 m po druhé straně podél schodiště a po 1 m rovně jde do apartmánu B. Přes T pokračuje 3 m do apartmánu C s 176 m3. Všechny roury jsou zakončeny otáčecím zavíracím výstupem. V sauně by tento výstup nebyl úplně zaviratelný, stačilo by to na bezpečnost, kdyby hosté všechny ostatní zavřeli? Při zapojení kamen byly všechny místnosti již předehřáté. Apartmán A a C má navíc podlažní elektrické topení, v zimě ale padá hlavní jistič, když se topí jen elektricky. Kontář ke konstrukci: Na prodej v obytných prostorech ve Švýcarsku je velice dobrá ta kombinace s kamenou deskou, vyměňovatelné postraní desky, které by eventuelně mohly být s barvou na výběr, dobře regulovatelný výkon s velice tichým ventilátorem a velká účinost a ekologie. Celkově jsem konstrukcí nadšen a doufám, že po dotažení mé instalace budou zájemci i z řad mých hostů. Zdraví (už ze Švýcarska) Daniel Seps OCOS Licensing AG Lärchenstrasse 14 CH – 8903 Birmensdorf, Schweiz

Vladimír Falada
22.6.2016
Odkaz na produkt

Dobrý den, 3. 3. 2011 jsem u Vás zakoupil pro naši firmu Správa města Soběslavi s.r.o. do zámečnické dílny teplovzdušná kamna LS Tropic 50. Rok 2011 se nevyznačoval extrémně nízkými teplotami a teprve měsíce leden a únor 2012 kdy teploty dosahují přes – 20 °C ukázaly na kvalitu Vašich kamen. Naše zámečnická dílna má 500 m3 a díky rychlému předání tepla z kamen ji vytopíme z O°C na 16 °C za pouhé 3 hodiny. Proto bych chtěl všem ,kdo se chce rychle ohřát doporučit Vaše kamna a před tím než je koupí si dát Vámi poradit,jako jsem to udělal Já.Vaše reference na kamna přesně kopírují danou skutečnost a za to Vám děkuji. Přeji Vám hodně spokojených zákazníků jako jsem Já. Přeji úspěšný den. Vladimír Falada jednatel Správa města Soběslavi s.r.o.

Pešlová
Brno
22.6.2016
Odkaz na produkt

Kamna co vyrábíte jsou úžasné a to co umí je něco neuvěřitelného. nevím, jak vám to mám všechno popsat, ale manžela jsem od nich nemohla odtrhnout a celé je prozkoumal a opravdu to co vyrábíte, tak je vaše perfektní práce . Tento váš výrobek budeme prodávat s velkou radostí. prostě těm lidem bude stačit jen koukat a myslím, že ani nebudu muset něco vysvětlovat a přesvědčovat je o tom jak jsou bombastické. no prostě tohle jsem vám musela sdělit. opravdu kloubouk dolů před vaším perfektně provedeným řemeslem. tohle je profi výrobek!!! přeji vám krásný večer a jen tak dál. S pozdravem Pešlová


Z+L
22.6.2016
Odkaz na produkt

Zakoupily jsme mokrou starou chalupu kde bylo ústřední vodní topení,které to nevytopilo.Dlouho jsme vybírali alternativu topení.Po návštěvě v rodinné firmě Smrčků na Strakonicku,kde nám předvedli kamna s ventilátorem a horkovzdušným výměníkem a seznámili s jejich výrobou,kterou jsme si mohli prohlédnout bylo rozhodnuto.Byl jsem velice příjemně překvapen s profesionálním a srdečným přístupem k zákazníkovi.Kamna topí skvěle,rychle teplo a neuvěřitelně rychle se díky proudícímu vzduchu ztratila vlhkost a plíseň nemá šanci.Velikost vytápěného prostoru cca 120 m čtverečních, 15 m dlouhé horkovzdušné vedení průměr 150mm.Kamna splňují parametry které o nich výrobce udává.Dobře se čistí i obsluhují.Po pročtení spousty reklamních a často zavádějících až nesmyslných údajů jiných výrobců jsem rád,že jsem nákupem kamen Tropic 15kw mohl podpořit tohoto poctivého Českého výrobce.Děkujeme za teplo domova.Se srdečným pozdravem Z+L cervusl@seznam.cz

Brevispneu
Brno
22.6.2016
Odkaz na produkt

Dobrý den, chci poděkova za kamna, které nás nepřestávají udivovat svým účinkem. Máme pneuservis, kde se neustále otevírají vrata a teplo máme pořád. Kamna jsou úsporná a mají dobrou výhřevnost. Děkujeme, Brevispneu, Brno

Autoservis Sulcar
Sulíkov u Letovic
22.6.2016
Odkaz na produkt

Dobrý den, používáme předchůdce kamen Falco Eco 50kW TURBO, které máme přes jeden rok, tedy druhou zimu v našem autoservise. Vytápíme s němi dílnu o velikosti 680 m3. Dílna nemá zatím zateplená okna a rychlost ohřevu prostor je vysoká s nízkou spotřebou dřeva. Minulý rok jsme za celou zimu spotřebovali cca 25 metrů dřeva. Vývod teplého vzduchu máme vedené horkovzdušnou rourou přes celou dílnu (15m) a vyustěné u země na opačné straně dílny, než je nasávání vzduchu do kamen, z důvodu výměny tepla v celém vytápěném prostoru. Jsme s kamny velice spokojeni a můžeme všem doporučit. Autoservis Sulcar Sulíkov u Letovic, okr. Blansko

K.Štroncer
Drahotuše
22.6.2016
Odkaz na produkt

Před časem jsem zakoupil kamna FALCO ECO 12kW do dílny. Podmínky výběru: atest, výkon, ventilátor, sekundární spalování, robustnější konstrukce a cena. Tato kamna všechna kritéria splňují nejen na papíru. Z praxe: rychlý náběh teploty, úspora paliva oproti předchozím obyč. kamnům 50% (bukové brikety), kvalitně utěsněná a zateplená spalovací komora - žhavé uhlíky i po 20ti hodinách. Příjemně překvapila i velikost. Spokojenost - doporučuji ke koupi. K.Štroncer, Drahotuše

Fuks
22.6.2016
Odkaz na produkt

Dobrý den. Loni jsem od vás koupil kamna a slíbil jsem snímky. Až nyní jsem vše (ještě tedy ne zcela) dokončil a snímky posílám. S kamny jsem velmi spokojen. Přeji pěkný večer a ať se vám dílo daří. Fuks

Kaffe Šantan
Choceň
22.6.2016
Odkaz na produkt

Dobrý den, jak jsem slibil, tak se Vam i kdyz opozdene ozivam a jeste jednou musim podekovat za kamna, ktere jste mi vyrobili. jsem s nimi moc spokojen a to jednak s funkci, ale i s tim jak spoustu lidi zajimaji. verte, ze me bavi lidem povidat jak jsem hledal malou vesnicku u Strakonic a jak peknou firmu jsem nasel a prijemny lidi potkal. samozrejme rozdavam reference a hlavne kontakt na Vas. jeste bych Vam rad napsal nase provizorni webove stranky, kde najdete fotografie prostoru, kde Vase kamna stoji. WWW.CAFFESANTAN.CZ mejte se hezky, s pozdravem m Milan Matějka, Choceň, pardubicko